Współpraca z Fundacją Świat na TAK

Zawsze staramy się odpowiadać na potrzeby innych osób, dlatego włączamy się w akcje organizowane    przez Fundację Świat na TAK. Co roku na terenie naszej szkoły organizujemy zbiórkę przyborów szkolnych,  artykułów żywnościowych do paczek świątecznych, pierwszy dzień wiosny witamy Dniem na Tak starając się,  aby dla każdego był milszy i radośniejszy niż inne. Staramy się odpowiadać na różne potrzeby w zależności  od sytuacji. Nasze zaangażowanie jest dostrzegane, co przynosi nam wiele satysfakcji.

Co roku w odpowiedzi na realizację zadań stałych Fundacji Świat na TAK organizujemy w szkole 21    MARCA  Dzień na TAK. Zawsze jest to dzień radosny, kiedy zachęcamy do wzajemnej życzliwości w    gestach i słowach. Robiliśmy kolorowe buźki i kwiaty dla kolegów, wspólnie malowaliśmy kolorowe motyle  dobrych życzeń, było też drzewo dobrych życzeń i uczynków.  Zachęcaliśmy, by klasy – jedna dla drugiej  przygotowywały jakąś miłą niespodziankę, było losowanie miłych życzeń na ten dzień i wiele następnych.  W ubiegłym roku przyłączyłyśmy się do akcji „Patrz pod nogi”. Na podłogach całej szkoły ponaklejałyśmy wesołe buźki, które prowokowały do uśmiechu i wyzwalały dobry nastrój. Zawsze staramy się w tym dniu zarazić wszystkich optymizmem i dać powód do uśmiechu.

Od początku działalności naszego Klubu pomagamy w organizacji Balu Integracyjnego dla Osób Niepełnosprawnych. Na przestrzeni kilku lat pomagaliśmy na różne sposoby: dbaliśmy o ład i porządek w sali, gdzie przygotowano poczęstunek, obsługiwaliśmy windy w Pałacu Kultury i Nauki, przygotowywaliśmy paczki dla uczestników balu z rzeczy podarowanych przez sponsorów, dekorowaliśmy salę na bal, dostarczaliśmy zawsze upieczone ciasta i zakupione owoce. W tym roku zadaniem naszym było zrobienie                            masek karnawałowych dla uczestników balu oraz dostarczenie ciast i owoców.