Nawigacja

Szkolny Klub Wolontariatu Współpraca z Przedszkolem Specjalnym Współpraca z Hospicjum Onkologicznym Współpraca z Fundacją Świat na TAK Czytające szkoły Góra grosza Zbiórka cebulek żonkili Kiermasz Bożnarodzeniowy Podziękowania O szkole Pola nadziei KONKURS PLASTYCZNY I LITERACKI "DOBRO"

Czytające szkoły

       Czytanie w ramach Programu „Czytające Szkoły” to zadanie, które realizujemy już od kilku lat. W tym celu umawiamy się z nauczycielami i raz w tygodniu spotykamy się, by czytać dzieciom literaturę dziecięcą (czytamy wierszyki, opowiadania, bajki), rozmawiamy na temat czytanych tekstów. Wykonujemy też różne prace plastyczne, dobrze się przy tym bawiąc.

        W ubiegłym roku szkolnym oprócz czytania, włączyliśmy do zajęć z młodszymi kolegami naukę czynności samoobsługowych, takich jak: przewlekanie, sznurowanie i zawiązywanie butów, zapinanie guzików, zasuwanie suwaków, posługiwanie się nożyczkami. Obserwowaliśmy, że to nie takie proste dla maluchów, pewnie i nam było z tym trudno, więc cierpliwie pomagaliśmy i uczyliśmy.

        Obecnie odwiedzamy we wtorkowe popołudnia sześciolatki w świetlicy szkolnej oraz dzieci w przedszkolu specjalnym. Czytamy dla nich, bawimy się, staramy się, by miło spędziły czas w szkole i w przedszkolu ze starszymi koleżankami.

 

  

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 318 w Warszawie im. J.CH.Andersena
    ul. L. Teligi 3
    02-777 Warszawa
  • (22) 6415238

Galeria zdjęć

Mapa