Czytające szkoły

Czytanie w ramach Programu „Czytające Szkoły” to zadanie, które realizujemy już od kilku lat. W tym celu umawiamy się z nauczycielami i raz w tygodniu spotykamy się, by czytać dzieciom literaturę dziecięcą (czytamy wierszyki, opowiadania, bajki), rozmawiamy na temat czytanych tekstów. Wykonujemy też różne prace plastyczne, dobrze się przy tym bawiąc.

W ubiegłym roku szkolnym oprócz czytania, włączyliśmy do zajęć z młodszymi kolegami naukę czynności samoobsługowych, takich jak: przewlekanie, sznurowanie i zawiązywanie butów, zapinanie guzików, zasuwanie suwaków, posługiwanie się nożyczkami. Obserwowaliśmy, że to nie takie proste dla maluchów, pewnie i nam było z tym trudno, więc cierpliwie pomagaliśmy i uczyliśmy.

Obecnie odwiedzamy we wtorkowe popołudnia sześciolatki w świetlicy szkolnej oraz dzieci w przedszkolu specjalnym. Czytamy dla nich, bawimy się, staramy się, by miło spędziły czas w szkole i w przedszkolu ze starszymi koleżankami.