Szkoła Varsavianistyczna

Wyniki konkursu "OBRAZ MOJEJ WARSZAWY"

"Obraz mojej Warszawy" to wyjątkowy konkurs plastyczny, którego finał odbył się  w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej w czasie Jesiennych Konfrontacji Dzieci i Młodzieży. Celem konkursu było zainteresowanie pejzażem miejskim jako tematem do wyrażania przeżyć i  estetycznych doznań, zaciekawienie Warszawą oraz promocja laureatów konkursu. Zarówno ta stara, ocalała Warszawa, jak i ta dynamicznie zmieniająca się, nowa stolica dostarczyła naszym uczniom wielu tematów oraz inspiracji. Prace laureatów  zaprezentowano na wystawie w Galerii Abakus SCEK.

Uczniowie  wszystkich klas IV – VI  aktywnie wzięli udział w konkursie i przygotowali ciekawe kolaże, które oceniło powołane przez organizatora jury - artyści malarze, graficy, doświadczeni pedagodzy, metodycy plastyki oraz historycy sztuki.

W konkursie wyróżnienie, którym jest udział w wystawie zdobyli: Ksawery Markiewicz z klasy IVA oraz Mikołaj Rzewuski z klasy IVB.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

Bożenna Szakacz-Markiewicz -  koordynatorka programu Szkoła Varsavianistyczna