Szkoła Varsavianistyczna

Gra miejska "Klucz do Pałacu"

Gra miejska „Klucz do Pałacu”

6 maja 2017 r. dziewczęta z klas 6c i 6d pod opieką p. Iwony Przybysz brały udział w grze miejskiej „Klucz do Pałacu”. Projekt gry powstał z inicjatywy Małgorzaty Chomicz-Mielczarek (liderka i autorka gry) oraz Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Akcja współfinansowana była przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Scenariusz gry został zaplanowany tak, aby zapoznać również młodszych mieszkańców Warszawy z burzliwą historią Pałacu Kultury i Nauki. Na każdymz 7 przystanków czekał doświadczony przewodnik Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, który opowiadał fragment historii, a następnie proponował zadanie do wykonania. Na „przystankach” o nazwach: Przed wojną, Fauna i flora, Być jak Mick Jagger, Zabytek, Oda filmowa, Architektura, Budowa uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się m.in. jak wyglądało centrum miasta przed wojną, w jakich okolicznościach zapadła decyzja o budowie Pałacu, jak wyglądał słynny koncert Rolling Stonesów w Sali Kongresowej, a także bohaterem jakich ciekawych i zaskakujących wydarzeń był budynek i jego otoczenie.

Gracze byli podzieleni na kilkuosobowe zespoły. Każdy otrzymał mapę terenu z zaznaczonymi stanowiskami. Zespoły miały przy sobie również kartę oceny, na której za wykonanie zadania otrzymywały punkt w postaci podpisu przewodnika. Po zakończeniu gry zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książki na temat dziedzictwa kulturowego Mazowsza.

W świetnych humorach, wzmocnione piękną, słoneczną pogodą oraz z dawką nowej wiedzy na temat Pałacu Kultury i Nauki uczennice wróciły do domów.

Serdecznie dziękujemy uczestniczkom gry miejskiej i już dziś zapraszamy na  kolejne wydarzenie poświęcone Tadeuszowi Kościuszce.

Źródło: http://www.tpw.org.pl