ZASADY W ŚWIETLICY 2022/2023

ZASADY W ŚWIETLICY

1. Po wejściu do sali witamy się z nauczycielem oraz z koleżankami i kolegami.

2. Swoją obecność zgłaszamy wychowawcy na liście obecności, a następnie ustawiamy na półkach tornistry i torby.

3. Bierzemy aktywny udział w zajęciach świetlicowych.

4. Podczas wspólnych zajęć uważnie słuchamy innych i cierpliwie czekamy na swoją kolej.

5. Jesteśmy przyjacielscy, życzliwi i kulturalni.

6. Dbamy o sprzęty i zabawki: używamy ich zgodnie z przeznaczeniem, odkładamy na miejsce, dzielimy się nimi z innymi.

7. W świetlicy nie używamy telefonów, tabletów i innego sprzętu elektronicznego.

8. Nie przynosimy z domu zabawek, gier ani innych sprzętów; za zaginione lub popsute zabawki i sprzęty przyniesione z domu wychowawcy świetlicy nie biorą odpowiedzialności.

9. Każde wyjście zgłaszamy wychowawczyni (do sklepiku, toalety, na zajęcia pozalekcyjne, na obiad, do domu, itp.)

10. Wyjście do biblioteki odbywa się w grupach pod opieką nauczyciela.

11. Do sklepiku wychodzimy pojedynczo i tylko w trakcie godzin lekcyjnych (nie chodzimy do sklepiku parami, ani podczas przerw) - zawsze po wcześniejszym zapisaniu się na listę u wychowawczyni.

12. Do łazienki wychodzimy pojedynczo.

13. Nie biegamy w sali świetlicowej.

14. Jemy i pijemy przy stolikach.

15. Na terenie boiska szkolnego i placu zabaw bawimy się w miejscach ustalonych z wychowawcami.

16. Jeśli widzimy coś niepokojącego (np. niebezpieczne zachowanie innych uczniów, bójkę, wypadek,) natychmiast zgłaszamy to wychowawcy.

17. O poważnych konfliktach i sporach mówimy wychowawcy.

18. Informujemy wychowawczynię o wyjściu ze szkoły z Rodzicami lub Opiekunami (wyjście ze świetlicy do domu zaznaczane jest na liście obecności).

19. Po przyjściu Rodziców lub Opiekunów bezzwłocznie udajemy się do szatni (bez możliwości przedłużenia pobytu w świetlicy).

20. Za przestrzeganie niniejszych zasad możemy zostać nagrodzeni, natomiast za ich nieprzestrzeganie informacja jest przekazana wychowawcy i rodzicom lub opiekunom.

Uczestnicy świetlicy zobowiązani są:

• Po skończonej zabawie do odniesienia zabawek na swoje miejsce, uporządkowanie stolika, ustawienie plecaka na półkę.

• Kulturalnego zachowania wobec innych dzieci i osób.

System nagród:

Na nagrodę zasługują:

1. Staranność, sumienność przy wykonaniu prac oraz aktywność podczas zajęć.

2. Postawa koleżeńska.

3. Dbałość o porządek w świetlicy.

4. Kultura osobista (zachowanie wobec nauczycieli, zachowanie wobec innych dzieci, używanie zwrotów grzecznościowych i magicznych słów).

5. Kulturalne zachowanie w stołówce.

6. Udział w imprezach i konkursach świetlicowych.

7. Dobre zachowanie na boisku, na forum, na placu zabaw.

Podczas zajęć w świetlicy uczniowie są nagradzani:

- stempelkami,

- nagrodą rzeczową w przypadku zebrania największej ilości stempelków,

- dyplomem na koniec roku.

ZASADY_W_SWIETLICY.docx