Biblioteka Muzeum Warszawsiego Oddział 0

W czwartek 11 października oddział przedszkolny odwiedził Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta, a konkretnie Bibliotekę Muzeum Warszawy. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, po co w bibliotece są białe rękawiczki, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak chronić książki przed zniszczeniem.

Zobaczyliśmy różne rozmiary książek- od najmniejszych do bardzo, bardzo dużych. Największym powodzeniem cieszyła się książka „Architekturki” z przestrzennymi konstrukcjami, które wychodziły z wnętrza kart. Była też wycieczka pośród półek z książkami, która wywołała wiele radości na twarzach najmłodszych, ponieważ półki same się przesuwały. Wystarczyło tylko wcisnąć odpowiedni guzik, co każde z dzieci mogło zrobić.

Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci wykonały wspólną książkę. Każdy miał za zadanie narysować ilustrację do odpowiedniego tekstu. Na ostatniej stronie każdy dał swój autograf. Następnie przy pomocy pani bibliotekarki dzieci zalaminowały kartki i książka gotowa. Oczywiście zabraliśmy ją ze sobą na pamiątkę. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i obiecali odwiedzać biblioteki razem  rodzicami.

Zapraszamy do galerii zdjęć:)

Anna Kazańska