6a na Festiwalu Nauki w LXIII Liceum im. Lajosa Kossutha

Klasa 6a wraz z wychowawczynią p. Justyną Wiktorowską uczestniczyła w zajęciach organizowanych przez  LXIII Liceum im. Lajosa Kossutha w ramach Festiwalu Nauki. Swoje stoiska i doświadczenia prezentowali zarówno uczniowie liceum, jak i  studenci między innymi Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, SGGW i innych uczelni w Warszawie. Na początku Festiwalu został zaprezentowany tradycyjny taniec kaukaski i  krótkie doświadczenia chemiczne. Następnie, przemierzając korytarze i różne sale, klasa 6a miała okazje zobaczyć eksperymenty z suchym lodem czy też model elektrowni wodnej. Uczniowie obserwowali jak powstaje mgła i wielki wybuch. Podczas Festiwalu, przyglądali się również jak pracuje drukarka 3D i jakie modele protez rąk dla dzieci zostały wydrukowane przy jej pomocy. Na koniec, klasa uczestniczyła w pokazie filmowym w specjalnym planetarium, które wyglądało jak statek kosmiczny i znajdowało się na sali gimnastycznej. Klasa 6a pełna nowych wrażeń i doświadczeń wróciła do szkoły.