Warsztaty ekologiczne 5c w Muzeum Pragi

Warsztaty ekologiczne klasy 5c w Muzeum Pragi

Skorzystaliśmy z oferty muzeum pod hasłem „Bądź eko!” i 24 listopada 2022 r. wzięliśmy udział w wystawie „EkoEksperymentarium” połączonej z warsztatami.

Wystawa zbudowana jest na planie mieszkania - w każdym pomieszczeniu zastanawialiśmy się, co zrobić, by żyć eko, by nasz ślad węglowy był jak najbliższy zeru. Dyskutowaliśmy o tym, jak oszczędnie korzystać z prądu i wody, próbowaliśmy jak najbardziej poprawnie posegregować śmieci, układaliśmy menu na zdrowe eko śniadanie. Po obejściu wszystkich pomieszczeń pracowaliśmy z mapą myśli, kierując się nią sprawdzaliśmy, jak powinny wyglądać nasze zakupy oraz… czy w ogóle powinniśmy je zrobić.

W szkole kontynuowaliśmy temat na godzinie wychowawczej i angielskim. Poznaliśmy zasadę 5 R. Znacie ją? Jeśli nie, to koniecznie sprawdźcie i zastosujcie ją w życiu J

Jesteśmy eko!