Nawigacja

Szkolny Klub Wolontariatu Współpraca z Przedszkolem Specjalnym Współpraca z Hospicjum Onkologicznym Współpraca z Fundacją Świat na TAK Czytające szkoły Góra grosza Zbiórka cebulek żonkili Kiermasz Bożnarodzeniowy Podziękowania O szkole Pola nadziei KONKURS PLASTYCZNY I LITERACKI "DOBRO"

Szkolny Klub Wolontariatu

      Szkolny Klub Wolontariatu działa od 2008 roku. Naszym celem jest pomoc innym w różnych dziedzinach życia. Staramy się naszymi działaniami dawać radość i szczęście. Chcemy, aby ci, którym pomagamy czuli się jak najlepiej. Dzięki temu czujemy się potrzebni i wiemy, że dobrze wykorzystujemy nasz wolny czas. Na naszych cotygodniowych spotkaniach przedstawiamy różne pomysły do zrealizowania. Z naszych pomysłów  w roku 2015 zrodziła się do dziś trwająca i mocno pielęgnowana przyjaźń z dziećmi z przedszkola specjalnego.

     Jesteśmy wolontariuszami, ale przede wszystkim jesteśmy uczniami naszej szkoły. Staramy się, aby za naszą przyczyną życie w szkole też było łatwiejsze i przyjemniejsze. Dlatego też od lat czytamy młodszym kolegom w ramach akcji „Czytające szkoły”, organizujemy „Dzień na TAK” i mikołajkową niespodziankę. Włączamy się w szereg działań na terenie szkoły: „Góra grosza”, Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, Piknik Integracyjny, Światowy Dzień Autyzmu „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”, Kiermasz Świąteczny i wiele innych.

       Cieszymy się, że należymy do klubu wolontariatu, który uczy nas odpowiedzialności i wrażliwości na otaczający świat. Pomaga nam w zawieraniu nowych przyjaźni i zdobywaniu nowych umiejętności.

       Mamy nadzieję, że dzięki tym wszystkim działaniom dajemy radość wielu ludziom.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 318 w Warszawie im. J.CH.Andersena
    ul. L. Teligi 3
    02-777 Warszawa
  • (22) 6415238

Galeria zdjęć

Mapa