Szkolny Klub Wolontariatu

Szkolny Klub Wolontariatu działa od 2008 roku. Naszym celem jest pomoc innym w różnych dziedzinach życia. Staramy się naszymi działaniami dawać radość i szczęście. Chcemy, aby ci, którym pomagamy czuli się jak najlepiej. Dzięki temu czujemy się potrzebni i wiemy, że dobrze wykorzystujemy nasz wolny czas. Na naszych cotygodniowych spotkaniach przedstawiamy różne pomysły do zrealizowania. Z naszych pomysłów  w roku 2015 zrodziła się do dziś trwająca i mocno pielęgnowana przyjaźń z dziećmi z przedszkola specjalnego.

Jesteśmy wolontariuszami, ale przede wszystkim jesteśmy uczniami naszej szkoły. Staramy się, aby za naszą przyczyną życie w szkole też było łatwiejsze i przyjemniejsze. Dlatego też od lat czytamy młodszym kolegom w ramach akcji „Czytające szkoły”, organizujemy „Dzień na TAK” i mikołajkową niespodziankę. Włączamy się w szereg działań na terenie szkoły: „Góra grosza”, Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, Piknik Integracyjny, Światowy Dzień Autyzmu „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”, Kiermasz Świąteczny i wiele innych.

Cieszymy się, że należymy do klubu wolontariatu, który uczy nas odpowiedzialności i wrażliwości na otaczający świat. Pomaga nam w zawieraniu nowych przyjaźni i zdobywaniu nowych umiejętności.

Mamy nadzieję, że dzięki tym wszystkim działaniom dajemy radość wielu ludziom.