Współpraca z Hospicjum Onkologicznym

Pod koniec roku szkolnego 2014/2015 dowiedzieliśmy się o wolontariacie na rzecz hospicjum na Ursynowie. Staramy się zawsze odpowiadać na potrzeby naszego najbliższego środowiska i już we wrześniu rozpoczęliśmy współprac z Fundacją Hospicjum Onkologiczne Św. Krzysztofa. Współpraca dotyczy działań podejmowanych w ramach programu „Pola Nadziei”. Początkowo zbieraliśmy cebulki żonkili – symbolu nadziei. Następnie część z nich przekazaliśmy do Fundacji, by wspólnie z pracownikami i innymi wolontariuszami sadzić je na terenie Ursynowa, a pozostałe posadziliśmy z naszymi szkolnymi kolegami na terenie wokół szkoły. W okolicy Świąt Bożego Narodzenia piekliśmy pierniki, które wykorzystano w Hospicjum i jako upominki dla darczyńców. Włączyliśmy się także do sprzedaży kalendarzy – cegiełek na rzecz Fundacji. Sprzedaliśmy 41 kalendarzy. W kolejnym etapie programu „Pola Nadziei” kwestowaliśmy w naszej szkole oraz Centrum Handlowym E.Leclerc obdarowując darczyńców własnoręcznie zrobionymi żonkilami. Latem będziemy też wspierać Fundację podczas pikniku organizowanego na rzecz Hospicjum Onkologicznego. Przygotujemy swoje stoisko z upieczonymi własnoręcznie ciastami i ciasteczkami. Podjętą współpracę traktujemy jako działanie długofalowe.