Konkursy i zawody

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w szkolnym Konkursie historyczno- fotograficznym „Zabytki Warszawy. Moja mała ojczyzna”.

I. Cel konkursu

1. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci zabytkową architekturą naszego miasta, rozwój pasji i zainteresowań, motywowanie do aktywnego czasu wolnego, prezentacja twórczości dzieci w dziedzinie fotografii, promocja zabytków, ich walorów, dziedzictwa kulturowego i narodowego.

II. Warunki konkursu/uczestnicy

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 318 w Warszawie. Konkurs będzie oceniany w dwóch kategoriach:

- kategoria I: uczniowie klas IV-VI

- kategoria II: uczniowie klas VII-VIII

2. Do konkursu można zgłaszać wyłącznie zdjęcia własnego autorstwa, które nie były w żadnej formie zgłaszane do innych konkursów.

3. Autorzy prac uczestnicząc w konkursie wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach konkursowych.

4. Każdy z uczestników może zgłosić w Konkursie maksymalnie 2 zdjęcia.

5. Zgłaszane zdjęcie/a powinno nawiązywać do tematu Konkursu.

6. Technika wykonania fotografii jest dowolna.

7. Format fotografii: 10x15 cm (wydruk na papierze fotograficznym)

8. Do każdej fotografii należy dołączyć następujące dane: tytuł pracy,  imię i nazwisko autora, klasa.

III. Termin

Wywołane fotografie należy dostarczyć do Pana Daniela Stawskiego (nauczyciel historii) do dnia 10 maja 2023 roku.

IV. Ogłoszenie wyników i nagrody

1. Finał konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 20 maja 2023 r. Lista nagrodzonych zostanie opublikowana na stronie internetowej szkoły.

2. Organizator przyzna nagrody lub wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.

3. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną umieszczone w formie gazetki szkolnej.

Organizatorzy Konkursu: Pani Martyna Prokopczyk-Słoń i Pan Daniel Stawski.