Konkursy i zawody

Dzielnicowy literacko-plastyczny konkurs w języku angielskim

Jak co roku zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w Dzielnicowym Konkursie Literackim

pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów ILLUSTRATED STORYBOOK COMPETITION FOR YOUNG WRITERS

Temat pracy w tym roku to:

An apple a day and other stories on how to stay fit and healthy

Uwaga: udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na publikację pracy na stronie szkoły oraz, w przypadku laureatów, publikację w książeczce wydanej przez organizatora.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII, a jego celem jest promowanie znajomości języka angielskiego oraz zasad zdrowego stylu życia.

2. Organizatorem konkursu jest szkoła języków obcych T.E. Sokrates.

3. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie warszawskich szkół podstawowych, które w podanym terminie zgłoszą się do Organizatora.

4. Uczestnicy mają za zadanie napisać i samodzielnie zilustrować krótkie opowiadanie lub komiks w języku angielskim na temat 'An Apple a Day and Other Stories on How to Stay Fit and Healthy'.

5. Każda praca powinna zawierać od 3 do 6 ilustrowanych stron w języku angielskim w formacie A4 lub A5 poświęconych zasadom zdrowego stylu życia, którego podstawą jest właściwa dieta, aktywność fizyczna oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem.

6. Uczestnicy konkursu powinni złożyć samodzielnie wykonane prace konkursowe u nauczycieli języka angielskiego w swojej szkole do 28 lutego 2023 r. w formie papierowej lub elektronicznej (skan).

7. Prace zostaną ocenione przez komisję złożoną z przedstawicieli Organizatora. Autorzy nagrodzonych oraz wyróżnionych prac otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora konkursu oraz sponsorów.

8. Oceniana będzie kreatywność, zawartość merytoryczna, poprawność językowa, samodzielność wykonania oraz staranność wykonania prac konkursowych.

9. Nagrodzone prace zostaną opublikowane w formacie książki, która zostanie wydana przez Towarzystwo Edukacyjne Sokrates przed końcem roku szkolnego 2022/23. Organizator przekaże bezpłatne pakiety publikacji do bibliotek szkolnych wszystkich uczestniczących w konkursie szkół.

W razie pytań zwróćcie się do swojej nauczycielki języka angielskiego.

Jeszcze raz zapraszamy :)

Nauczycielki języka angielskiego