Konkursy i zawody

Konkurs historyczno – plastyczny „Niepodległość oczami dziecka”

Serdecznie zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 318 im. J. Ch. Andersena w Warszawie do udziału w konkursie historyczno – plastycznym  pt. „Niepodległość oczami dziecka”  organizowanym w ramach zbliżających się obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2022 r.

1. Cele konkursu:

- pobudzanie kreatywności i wrażliwości twórczej dzieci;

- propagowanie postaw patriotycznych wśród uczniów oraz kształtowanie poczucia

świadomości narodowej i szacunku wobec ojczyzny;

- popularyzacja wiedzy o historii Polski i walki narodu o niepodległość, o odzyskaniu

niepodległości oraz o najważniejszych postaciach, związanych z tym wydarzeniem i jego

znaczeniu dla współczesnej historii Polski.

2. Temat/ technika

Temat konkursu - „Niepodległość oczami dziecka” można przedstawić w plastycznej kompozycji, w oparciu o symbole takie jak barwy narodowe, godło, flaga, daty, postacie, wydarzenia, z wykorzystaniem różnorodnych technik – rysunku, malarstwa, kolażu, grafiki komputerowej (z wyjątkiem technik wykorzystujących materiały sypkie i nietrwałe, np. kasze, ryż, plastelina itp.). Dostarczone prace powinny być wykonane w formacie A3. Prace w innym formacie nie będą oceniane.

3. Warunki konkursu/ uczestnicy

- konkurs skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 318 im. J. Ch. Andersena w Warszawie w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria – klasy IV-V

II kategoria – klasy VI-VIII

- każdy uczestnik może złożyć na konkurs jedną pracę plastyczną.

- do konkursu będą przyjmowane prace dostarczone wraz z danymi autora (imię i nazwisko autora pracy, klasa).

- na konkurs należy zgłaszać prace wykonane samodzielnie przez uczniów.

- prace należy składać w terminie do 15 listopada 2022 r. do Pana Daniela Stawskiego (nauczyciel historii, sala nr 11). Prace można również przekazać za pośrednictwem nauczycieli wychowawców.

- spośród wszystkich prac powołane jury wybierze najlepsze, które będą stanowiły akcent wizualny obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Ogłoszenie wyników Konkursu:

1. Finał konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 21 listopada 2022 r.

2. Lista nagrodzonych zostanie opublikowana na stronie internetowej szkoły.

Nagrody:

1. Organizator przyzna nagrody lub wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.

Organizatorem Konkursu jest zespół nauczycieli kl. 4-8.