Szkoła Varsavianistyczna

KONKURSU WARSZAWA SZWANKOWSKIEGO – II EDYCJA

W ramach II edycji KONKURSU WARSZAWA SZWANKOWSKIEGO dnia 08.03.17 w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Januszem Bocianem - scenarzystą, który uczył naszych małych filmowców pracy nad scenariuszem metodą „save the cat”.

Zainteresowanie było ogromne, zapraszam do galerii zdjęć z tego ciekawego oraz inspirującego spotkania z reżyserką Panią Małgorzatą Szyszką i Panem Januszem Bocianem.

Mamy nadzieję, że jego efektem będą  wspaniałe i niezwykłe filmy naszych uczniów.

Ponieważ w I okresie przedstawiłam panią reżyser, tym razem zaprezentuję  Pana Janusza Bociana: reżyser, scenarzysta, twórca komputerowych efektów specjalnych. W branży filmowej działa od 1999 roku, ale z zamiłowania filmy kręcił już od 10 roku życia. Jako reżyser kina niezależnego nakręcił kilkadziesiąt krótkich form filmowych. Film "Dawno Temu w Iłży", który jako współreżyser tworzył wraz z Michałem Drzewieckim otrzymał nagrodę za Najlepszy Zagraniczny Film Przygodowy na festiwalu w Nowym Jorku. Od 2010 jest reżyserem zawodowym, tworzy fabularne filmy promocyjne, teledyski                         i reklamy. W tym roku rozpoczyna zdjęcia do pełnometrażowego debiutu fabularnego pt. "Gunpowder". Tworzył efekty specjalne między innymi do „Czasu Honoru”, prowadził warsztaty z wiedzy o filmie, pisania scenariuszy i tworzenia efektów specjalnych. Spośród wielu jego zainteresowań najważniejszym jest rekonstrukcja historyczna, w ramach której reżyseruje niektóre największe inscenizacje historyczne w Polsce.

Zapraszamy na kolejne warsztaty w dniu 22-03-2017 z Panią  Małgorzatą Szyszką - reżyserką.

Koordynator Szkoły Varsavianistycznej - Bożenna Szakacz-Markiewicz