Szkoła Varsavianistyczna

Konkurs multimedialny dla dzieci i młodzieży "Warszawa Szwankowskiego"

1. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie GPTM, ul.Szwankowskiego 1/24 w Warszawie, zwane dalej organizatorem

2. Konkurs multimedialny „WARSZAWA SZWANKOWSKIEGO” ma formę konkursu otwartego, w którym udział jest bezpłatny i dobrowolny

3. Celem konkursu jest:

- pokazanie piękna miasta Warszawy oraz miejsc cennych historycznie

- zapoznanie uczestników z sylwetką Eugeniusza Szwankowskiego – Varsavianisty

- wyrobienie wśród dzieci i młodzieży potrzeby aktywnego obcowania z kulturą, historią i przyrodą

- upowszechnianie dziedzictwa kulturowego

- promocja Miast st. Warszawy

- rozwijanie wiedzy na temat technik multimedialnych przydatnych przy realizacji projektu

- kształcenie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł

- motywowanie do twórczej pracy, aktywnego spędzania czasu.

4. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci (uczniowie przedszkoli i szkół podstawowych), młodzież (uczniowie szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych),

5. Prace będą oceniane według następujących grup wiekowych

a) dzieci (uczniowie przedszkoli i szkół podstawowych)

b) młodzież (uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych)

6. Prace konkursowe będą oceniane przez Jury wg. Następujących kryteriów:

- wartość artystyczna

- zgodność z tematem konkursu

- oryginalność spojrzenia

- spójność, poprawność pracy

- podanie materiałów źródłowych

- czytelność, estetyczność i jej atrakcyjność

7. Regulamin dostępny jest na stronie www.sgptm.org.pl, http://eszwankowski.blogspot.com/

Każdy uczestnik bądź grupa  uczestników może złożyć maksymalnie 1 pracę, wykonaną w dowolnej technice multimedialnej, czyli połączeniu różnych form przekazu- tekst, dźwięk, grafika animacja, wideo, film....Prace należy nagrać na płytę CD lub DVD lub też przesłać link internetowy. Czas trwania pracy konkursowej nie może przekroczyć 5 minut.

9. Do pracy należy dołączyć kartkę z następującymi informacjami: imię nazwisko, adres zamieszkania, nr. telefonu i adres mailowy autora bądź autorów, tytuł pracy, pełna nazwa szkoły oraz klasa, ewentualnie imię i nazwisko opiekuna.

10. Prace należy składać za pośrednictwem Poczty Polskiej  do siedziby Organizatora lub też internetu e-mial.sgptm@tlen.pl. Prace należy dostarczyć do 15 października 2016 r. Adres : Stowarzyszenie GPTM, ul.Szwankowskiego 1/24,01-318, www.sgptm.org.pl, e-mail.sgptm@tlen.pl, tel.501392436

11. Osoby nadsyłające zgłoszenia w ramach  Konkursu akceptują regulamin i wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby Konkursu. Nadesłanie pracy jest równoznaczne z oświadczeniem, że praca nie narusza praw osób trzecich w tym nie narusza niczyich majątkowych i osobistych praw autorskich.

12. Organizator powołuje Jury do oceny prac konkursowych i wywołania zwycięskich prac. Jury przyzna nagrody rzeczowe.

13. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace stają się własnością Organizatora.

Wyniki konkursu podane będą do publicznej wiadomości 7 listopada 2016 roku, wraz z terminem wręczenia nagród i publicznego pokazu prac. O dacie oraz godzinie wręczenie nagród każdy z uczestników zostanie poinformowany.

Uczestnicy konkursu maja prawo do darmowego udziału w jednym z warsztatów filmowych (scenopisarstwo, reżyseria i praca z kamera, montaż – łącznie 66 godziny). Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zebranie grupy min 10 osób, wypełnienie karty zgłoszenia i wysłanie na adres e-mial.sgptm@tlen.pl , tel 501392436. Liczy się kolejność zgłoszeń !!!!!!

Konkurs finansowany ze środków miasta St Warszawy