Harmonogram pracy specjalistów Pedagog Szkolny psycholog szkolny nauczyciel terapii pedagogicznej logopeda terapeuta SI GRUPA DLA RODZICÓW „POZYTYWNE WYCHOWANIE” Grupa rozwojowo - profilaktyczna dla młodzieży z klas 6 i 7 Specjalistyczna Poradnia "OPTA" Wybrane miejsca, w których można uzyskać pomoc na terenie m. st. Warszawy Wychowanie dziecka to jedno z najodpowiedniejszych zadań na świecie Oferty dla rodziców i uczniów

psycholog szkolny

Martyna Mendelowska

Magister psychologii – absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zajmuje się również terapią traumy u dzieci i dorosłych – absolwentka kierunku psychotraumatologii na Uniwersytecie SWPS. Dodatkowo ukończyła szkolenie z zakresu pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu prowadzone przez Fundację „Synapsis”.

Od 2013 pracuje jako psycholog w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 318 w Warszawie. Wcześniej odbywała staż jako psycholog w Zespole Poszukiwań i Identyfikacji Osób Zaginionych Fundacji Itaka oraz w ramach projektu pracowała z dziećmi i młodzieżą na terenie Chorwacji.

W szkole zajmuje się szeroko rozumianą pomocą psychologiczną i wsparciem uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Prowadzi indywidualne rozmowy terapeutyczne z dziećmi, pomaga w rozwiązywaniu trudnych sytuacji wychowawczych, prowadzi zajęcia w klasach i zajęcia pozalekcyjne w formie grupowych warsztatów psychoedukacyjnych. Pracuje również z uczniami objętymi indywidualnym tokiem nauczania. Odbywa konsultacje z rodzicami, dotyczące poradnictwa oraz wsparcia psychologicznego ich dzieci. Jako członek Zespołu ds. Integracji bierze udział w działaniach mających na celu wspieranie rozwoju i edukacji dzieci ze specjalnymi potrzebami, uczącymi się w naszej szkole. Ściśle współpracuje z innymi specjalistami naszej szkoły (pedagog, reedukator, logopeda, pedagodzy specjalni) oraz całym gronem pedagogicznym.