Witamy w dziale poświęconym świetlicy szkolnej

W naszej świetlicy

Odpoczywaj, baw się, bierz udział w codziennych zajęciach, zdobywaj nową wiedzę, rozwijaj swoje zainteresowania, poszerzaj zakres umiejętności, uczestnicz w grach i zabawach, ucz się współdziałania
w zespole, wygrywaj nagrody w organizowanych konkursach, bądź kulturalnym i dobrym kolegą, szanuj cudzą własność, ucz się wypowiadać swoje myśli i uczucia tak, aby nikogo nie urazić, dbaj o porządek
i estetykę sali.

Nasza świetlica spełnia nie tylko funkcje opiekuńcze. Dbając o bogactwo doświadczeń dzieci stwarzamy warunki do ich harmonijnego rozwoju i przyczyniamy się do pełniejszego zaspokojenia ich potrzeb.

Jak to robimy?

Dbamy o wyposażenie oraz dobrą atmosferę w świetlicy. Staramy się by było przytulnie i funkcjonalnie. Wszystkie zajęcia organizowane są przez wychowawczynie, które prowadzą zajęcia w sposób interesujący oraz z wykorzystaniem ciekawych i nowych form pracy. Dbamy, aby uczniowie zapisani do świetlicy brali udział w konkursach plastycznych organizowanych przez inne świetlice. Mamy wiele osiągnięć, czego dowodem są dyplomy i nagrody. Niemalże codziennie czytane są dzieciom bajki, opowiadania, a efekty prac plastycznych systematycznie eksponowane są na korytarzu szkolnym. Mali artyści z wykorzystaniem różnych środków i materiałów przy pomocy różnych technik plastycznych tworzą swoje dzieła. W czasie zajęć plastycznych przygotowują się do uczestnictwa w konkursach organizowanych dla dzieci ze świetlic ursynowskich. Bierzemy udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom w programie Czytające szkoły. Celem podejmowanych działań jest tworzenie wokół dzieci i z ich udziałem sympatycznej atmosfery kontaktu z książką oraz pogłębienie więzi między dzieckiem a dorosłym.

Dzieci chętnie korzystają z kanapy zakupionej przez Radę Rodziców. Czytają i oglądają książki i komiksy.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat naszej świetlicy :)

Aby obejrzeć prezentację proszę kliknąć na poniższy link.

PrezentacjaSwietlicy.pdf

Jestem Mistrzem

W tym roku szkolnym dzieci już poznały zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej. Uczestniczą w konkursie dotyczącym zasad świetlicowych, pt.:  „Jestem Mistrzem.”

Pierwsze prace plastyczne w świetlicy

W obecnym roku szkolnym uczniowie w świetlicy wykonali: kalosze i parasole z kartonu, które ozdobili według własnego pomysłu,  jeżyki z talerzyków, jarzębiny z kulek z krepiny oraz stemplowali jabłkiem jabłonie. Prace są prezentowane na tablicach na korytarzach szkolnych.

„Słoneczniki” – prace wykonane z ekopapieru, kartonu i z kulek z krepiny

„Jabłka i przetwory” – prace wykonane z kartonu, z kolorowego papieru  i z krepiny

„Jesień liściem malowana” – malowanie kartki, odrysowywanie i wycinanie liścia

„Pieski ” – prace z talerzyków

„Grzybki” – prace wykonane z kaszy i ryżu

„Laurki dla Powstańców Warszawskich” – udział w akcji BohaterOn

„Jesienne drzewa” – malowanie farbami, collage

„Ludziki i jeże” – prace z kasztanów

"Zwierzątka" - prace z liści

Egzotyczne owoce i warzywa. Pogadanka o wartościach odżywczych owoców i warzyw.

„Słonie” –  origami na bazie kwadratu

"Jeże" - origami z kół

"Warzywa" - malowanie farbami

Wykonanie ramek do portretu Józefa Piłsudskiego

Ptasia stołówka – prace z kół, patyczków i ziaren

Mikołaje, skarpety, worki z prezentami, aniołki, choinki oraz bożonarodzeniowe kartki z życzeniami  – świąteczne prace z filcu, z kolorowego papieru, z serwetek i z gotowych elementów dekoracyjnych.

Świąteczne drzewka – malowanie farbami piankowymi

Drzewa  w zimowej szacie – malowanie farbami piankowymi

Drzewa zimą – wycinanki z białego papieru

W zimowy czas – bałwanki z serwetek oraz las z firanek i waty

Bałwanki – prace wykonane z kapsli, filcu i wstążeczki

Pingwiny – prace wykonane z papierowych talerzyków

Projektowanie ubrania na zimę. Malowanie stroju kredkami.

Sowy – prace wykonane z papierowych talerzyków

Walentynkowe zakładki – cięcie i klejenie pasków papieru

Walentynkowe kartki dla naj…Bliższych- serduszkowe drzewka wykonane przy użyciu ozdobnego dziurkacza- serca, kolorowego papieru, bibuły i kleju. Piękne laurki gotowe!

Zimowe ludki – prace przestrzenne ze styropianowych kubeczków i z filcu

Koty – origami z kół

Zimowe rękawiczki – prace z arkuszy piankowych i z gotowych elementów

Zajączki – origami z kół

Przebiśniegi – prace z drutu i z kartonu

Ptaki – origami z kół

Zwierzęta nocą – malowanie pastelami olejnymi na kartonie

Tulipany i stokrotki – stemplowanie widelcem, wycinanie i doklejanie łodyg i liści

Bociany – prace z papierowych talerzyków

Krokusy i hiacynty – prace z kolorowego kartonu

Przebiśniegi – origami z kół. Śnieżyczki – prace z pasków papieru.

Jaja na patyku – cięcie ozdobnego kartonu, klejenie piórek i patyczków

Kogutki - prace ze styropianowych jaj, z krepiny i z kartonu

Baranki – prace z serwetek i z kartonu

Pisanki – prace ze styropianowych jaj i z krepiny

Zajączki – prace z rolek, z krepiny i z kartonu

Pisanki – malowanie farbami styropianowych jaj

Wielkanocne koszyczki - prace z serwetek i kartonu

Koguty – cięcie i klejenie kartonu

Kartki świąteczne – prace z gotowych elementów

Zając  - ekotorba z papierowych talerzyków

Wiosenne drzewa - papierowe talerzyki, sznurek jutowy, kulki kolorowej bibuły
na tle malowanym farbami

Kwiaty w ogródku – praca z foremek na muffinki, z krepiny, z patyczków i z kolorowego papieru.

Kwiaty – origami z kół.

Piórka – cięcie i malowanie kartonu

Żurawie – origami przestrzenne

Jabłonie – stemplowanie patyczkami kosmetycznymi