Rekrutacja 2023/2024

Klasy 1

Wszystkie informacje dotyczace rekrutacji są dostępne pod adresem:

SYSTEM REKRUTACJI DO KLAS I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Harmonogram rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych
w roku szkolnym 2023/2024

Data: od - do

Etap rekrutacji

Postępowanie rekrutacyjne do klas I w szkołach podstawowych

Od 28 lutego do 6 marca

do godz. 16.00

Rodzice dzieci realizujących obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej składają wnioski (zgłoszenia, w przypadku dzieci obwodowych) o kontynuację edukacji w klasie I tej szkoły – dotyczy wyłącznie dzieci, dla których dana szkoła jest szkołą obwodową lub tych, którym organ prowadzący wskazał jako miejsce realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego daną szkołę (inną niż obwodowa).

22 marca

do godz. 20.00

Rejestracja w systemie wniosków/zgłoszeń o przyjęcie.

13 marca

do godz. 16.00

Rejestracja w systemie oraz składanie wniosków o przyjęcie do klasy I sportowej*

15 marca

19 marca

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów sportowych.

WAŻNE

Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

20 marca

godz. 15.00

Przekazanie informacji, którzy kandydaci uzyskali pozytywne, a którzy negatywne wyniki próby sprawności fizycznej.

23 marca

do godz. 16.00

Złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku/zgłoszenia wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
z załącznikami składają w szkole pierwszego wyboru.

WAŻNE

Kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata, należy złożyć w każdej szkole wskazanej na liście preferencji, w której wybrano oddziały integracyjne.

godz. 13.00

Opublikowanie list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

do godz. 10.00

Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka
w szkole, do której zostało zakwalifikowane.

8 maja  godz. 13.00

Opublikowanie list przyjętych i nieprzyjętych.

Procedura odwoławcza

od 8 maja

W terminie 3 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzice mogą  wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem
o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

W terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzice mogą wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

Postępowanie uzupełniające do klas I w szkołach podstawowych

godz. 16.00

Opublikowanie w systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc.

godz. 16.00

20 czerwca

do godz. 20.00

Rejestracja w systemie wniosków/zgłoszeń o przyjęcie na wolne miejsca. Rodzice wypełniają i zapisują wniosek/zgłoszenie w systemie. Po zakończeniu tego etapu nie będzie możliwa edycja wniosku.

16 czerwca

do godz. 16.00

Rejestracja w systemie oraz składanie wniosków o przyjęcie do klasy I sportowej.

17 czerwca

18 czerwca

19 czerwca godz. 10.00

od godz. 16.00

21 czerwca

do godz. 15.00

z załącznikami składają w szkole pierwszego wyboru.

28 czerwca

godz. 13.00

Opublikowanie list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

28 czerwca

30 czerwca

Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka
w szkole, do której zostało zakwalifikowane.

3 lipca godz. 13.00

Opublikowanie list przyjętych i nieprzyjętych.

od 3 lipca

Procedura odwoławcza.

31 sierpnia

Opublikowanie w systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc.

*szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji do klas I sportowych zostały opublikowane w oddzielnym komunikacie