Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,
Wchodzimy w kolejny etap współpracy w trudnych czasach spowodowanych pandemią COVID-19. Zgodnie z rozporządzeniem MEN rozpoczynamy kształcenie na odległość. Będziemy starać się realizować nowe zagadnienia z podstawy programowej, ale w zmodyfikowanym wymiarze.
W ostatnich dwóch tygodniach podejmowaliśmy wspólne wysiłki ucząc się zdalnego nauczania. Nie byliśmy jako organizacja przygotowani do takiej formy pracy. Uczymy się wszyscy jak najskuteczniej realizować nowe zalecenia, zachowując przy tym umiar i zdrowy rozsądek. Na bazie zebranych refleksji oraz zdobytej wiedzy i umiejętności proponujemy poniższą organizację kształcenia na odległość na czas do 10 kwietnia.
TYGODNIOWY WYMIAR NAUCZANIA
Klasa 0: edukacja przedszkolna 2 godziny dziennie
Klasy 1-3: edukacja wczesnoszkolna 2 godziny dziennie, język angielski - 1 w tygodniu,
edukacja plastyczna – 1 w tygodniu, edukacja muzyczna – 1 raz w tygodniu
Klasa 4 : język polski, matematyka – 2 razy w tygodniu,
historia, przyroda, język angielski 1raz w tygodniu
Klasy 5: język polski, matematyka -2 razy w tygodniu
historia, biologia, geografia język angielski - 1raz w tygodniu
Klasy 6: język polski , matematyka, język angielski - 2 razy w tygodniu
historia, biologia, geografia - 1 raz w tygodniu
Klasy 7: język polski, matematyka, język angielski - 2 razy w tygodniu
historia, biologia, geografia, chemia, fizyka, język hiszpański – 1 raz w tygodniu
Klasy 8: do dnia 10 kwietnia tylko język polski – 2 razy w tygodniu, matematyka- 2 razy w tygodniu, język angielski – 2 raz w
tygodniu i chemia – 1 raz w tygodniu, pozostałe przedmioty po egzaminie ósmoklasisty.
Nauczyciele religii, plastyki, muzyki, techniki prześlą uczniowi tylko 1 raz w terminie od 25 marca do 10 kwietnia pomysły i inspiracje do wykonania prac.
Nauczyciele wychowania fizycznego opracują listę aktywności, zestawów ćwiczeń, którą przekażą uczniom.
Edukacja informatyczna w klasach 1-3 i informatyka w klasach 4-8 zostanie zaliczona na podstawie korzystania z pracy on-line, np. dziennika elektronicznego czy Office365. Nauczyciele informatyki prześlą uczniom propozycję bezpiecznego zachowania w Internecie
Wychowawcy świetlicy realizują kształcenie za pomocą dziennika elektronicznego.
Nauczyciel bibliotekarz realizuje zadania poprzez dziennik elektroniczny.
Pedagog, psycholog i nauczyciele specjaliści pozostają do dyspozycji rodziców i uczniów w sprawach dotyczących pomocy uczniom w przezwyciężaniu trudności edukacyjnych, problemach opiekuńczych, wychowawczych, dotyczących pomocy w organizacji zdalnego uczenia się w domu oraz innych sprawach wymagających wsparcia.
Koordynatorem zdalnego nauczania każdego oddziału jest wychowawca klasy. Do wychowawcy klasy uczeń/rodzic zgłasza problemy techniczne np. brak dostępu do komputera i Internetu, czy inne. Wychowawca – w porozumieniu z nauczycielami uczącymi w klasie - zapewni dostęp do innych materiałów w wersji papierowej, które będzie można odebrać ze szkoły lub zostaną przesłane w inny sposób.
ZAJĘCIA ON-LINE
Wdrażamy w szkole Microsoft Office 365 dla Edukacji. W ramach tego rozwiązania nauczyciele będą dodatkowo proponować zajęcia on-line tworzone w MS Teams. Grafik zajęć on-line będzie gotowy na poniedziałek 30 marca 2020r. Działania w tym zakresie koordynują wychowawcy, w przypadku pytań/problemów proszę o kontakt z wychowawcami
Sposób monitorowania postępów uczniów oraz sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów
Osiągnięcia i umiejętności uczniów będą oceniane na podstawie wykonanych ćwiczeń, zadań, projektów przesłanych przez: moduł - zadania domowe, poczty elektronicznej lub dostarczonych w wersji papierowej do szkoły.
Nauczyciel może też przygotować 1 (jeden) test/sprawdzian z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych lub w wersji klasycznej – papierowej.
Oceny mogą być wystawione tylko i wyłącznie za dostarczone prace/ćwiczenia/zadania.
Nie mogą być stosowane minusy lub oceny negatywne za brak wykonania zadań.
Nauczyciele informatyki mają obowiązek współpracować i konsultować się z nauczycielami innych przedmiotów i wystawić ocenę za pracę wykonaną przez ucznia przy użyciu narzędzi informatycznych lub interaktywnych – KORELACJA MIĘDZYPRZEDMIOTOWA.
Nauczyciele plastyki, techniki, również mają obowiązek współpracy z innymi nauczycielami i mają możliwość ocenić pracę z innego przedmiotu, jeżeli zadana była w formie pracy plastycznej lub technicznej – KORELACJA MIĘDZYPRZEDMIOTOWA