Elementy treningu uważności na zajęciach integracji sensorycznej Origami - sztuka składania papieru cz. 5 Origami - sztuka składania papieru cz. 4 Origami - sztuka składania papieru cz. 3 Origami - sztuka składania papieru cz. 2 Origami - sztuka składania papieru "Elementy terapii ręki na zajęciach integracji sensorycznej" „Zaprogramuj zdrowie” Bystra logika smyka Kto to zmalował PRAWO DO SZCZĘŚCIA I SWOJEGO MIEJSCA W SPOŁECZEŃSTWIE Mały patriota „Pociągiem do Krainy Wiedzy” „ Zielona kraina w literaturze dla dzieci" „Zawody i pasje moich rodziców” „Łowcy historii. Spotkania z ciekawymi ludźmi”

Innowacje pedagogiczne

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 2a w ramach jednej godziny plastyki w miesiącu realizować będą innowację - „Origami - sztuka składania papieru”.

Głównymi celami tej innowacji są:

- usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych uczniów,

- wzmacnianie koncentracji na wykonywanej czynności,

- wzrost poczucia własnej wartości,

- rozwijanie inwencji twórczej i fantazji.

Sztuka Origami uczy logicznego myślenia, systematyczności, dokładności i precyzji manualnej. Zajęcia z wykorzystaniem sztuki Origami rozwijają myślenie twórcze, konstrukcyjne, wyobraźnię przestrzenną i sytuacyjną, ułatwiają zapamiętywanie. Uczą także prostoty, estetyki, dokładności i dyscypliny. Systematyczne wykorzystywanie tej sztuki podczas zajęć wzbudza ponadto naturalną chęć poznania przyrody i otaczającego świata, oraz pobudza fantazję. Składanie papieru sprzyja koncentracji i wzmacnia umiejętność skupienia się na wykonywanym zadaniu. Origami posiada także walor uspokajający, wzmacnia umiejętność zachowania ciszy w czasie wykonywania zadań, rozbudza zainteresowania oraz chęć do poszukiwania wiedzy.

Podczas pierwszych zajęć uczniowie zgodnie z  instrukcją filmową wykonali łódkę.

W czerwcu przeprowadzony zostanie klasowy konkurs na samodzielnie wykonaną dowolną formę  metodą Origami.