Zdalne nauczanie informacja dla rodziców i uczniów

W związku z uruchomieniem platformy Microsoft Teams, od bieżącego tygodnia rozpoczynamy nauczanie na odległość.  Na poniedziałek 29.03 wszystkie klasy 4 -8 mają zapowiedziane spotkania próbne z wychowawcami w ramach godziny wychowawczej. W przypadku klas 1 – 3 termin pierwszego spotkania będzie ustalony i podany przez wychowawców.

Uczniowie otrzymali od swoich wychowawców plan lekcji. Nie jest to plan spotkań  on –line z nauczycielami. Zgodnie z tym planem rozsyłane będą materiały przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów (np. uczniowie, którzy w poniedziałek w planie mają matematykę i historię, otrzymają wtedy materiały z tych przedmiotów).

Uczeń zobowiązany jest zapoznać się w tym dniu z przesłanymi materiałami. Wiadomości w nich zawarte będą niezbędne podczas konsultacji  on – line dla poszczególnych klas,  które odbywać się będą na platformie MS Teams.  Harmonogram konsultacji umieszczony zostanie  na stronie szkoły oraz rozesłany przez wychowawców.  W wyjątkowych sytuacjach uczniowie umawiają się na konsultacje bezpośrednio z nauczycielem przedmiotu.

Wszelkie trudności, związane z nauczaniem na odległość, sygnalizujemy niezwłocznie wychowawcy klasy lub nauczycielowi danego przedmiotu.

Zajęcia ze specjalistami są indywidualnie ustalane z rodzicami uczniów objętych pomocą psychologiczno – pedagogiczną.

Zasady konsultacji on – line.

1. Konsultacje on – line odbywają się zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie szkoły.
  2. Konsultacje trwają 45 minut (godzinę lekcyjną).
  3. Uczeń ma dostęp do grup utworzonych dla jego klasy.
  4. W czasie konsultacji uczniowie wchodzą na kanały przedmiotowe.
  5. Uczestnictwo w konsultacjach nie jest obowiązkowe, jednak stanowi ważny punkt nauczania na odległość i ma za zadanie doprecyzowanie oraz  przećwiczenie omawianych treści.
  6. W czasie konsultacji uczniowie mogą korzystać z kamer, mikrofonów oraz czatu.
  7. Na prośbę nauczyciela, w czasie prowadzenia konsultacji wszyscy uczniowie biorący w niej udział zobowiązani są do wyciszenia mikrofonów.
  8. Na kanałach klasowych przestrzegamy netykiety (zasad kulturalnego zachowania w sieci), co będzie monitorowane przez wychowawców.
  9. Zachowanie uczniów w czasie konsultacji oraz dyskusji na kanałach będzie brane pod uwagę przy wystawianiu końcoworocznych ocen zachowania.